Tabletki poronne

Od kilku lat wzrasta zainteresowanie środkami farmakologicznymi, których zadaniem jest usunięcie ciąży. W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania związane ze stoswaniem tabletek wczesnoporonnych.

Czy tabletki poronne są w Polsce legalne?

Aborcja, czyli usunięcie ciąży jest w Polsce nie legalna, natomiast korzystanie z tabletek, których skutkiem ubocznym może być jej usunięcie w pewien sposób pozwala obejść ten zakaz.

Jaki środek pozwoli usunąć niechcianą ciążę?

Najpopularniejszym i najbardziej dostępnym jest substancja czynna o nazwie misoprostol ( lub mizoprostol ), występuje w dwóch głównych lekarstwach: Arthrotecu i Cytotecu ( oba wymagają recepty).

Gdzie można kupić tabletki?

W internecie jest bardzo dużo ogłoszeń związanych ze sprzedażą tabletek poronnych. Przy ich zakupie należy zwracać szczególną uwagę na ich źródło, pochodzenie i kwotę ( zbyt niska również może świadczyć o próbie oszustwa). Z zakupem tabletek przez internet wiąże się wiele niebezpieczeństw często opisywanych przez użytkowników forów kobiecych.

Czy aborcja farmakologiczna jest bezpieczna?

Aborcja farmakologiczna bardzo często kończy się nie powodzeniem. Głównymi przyczynami są:

- Zakup innego lekarstwa nie wpływającego na ciążę, w opakowaniu tabletek poronnych
- Źle dobrane dawkowanie ( zawsze przed podaniem takich śrdoków lepiej skonsultować dawkę z lekarzem zamiast czytania forów)
- Powikłania, efekty uboczne ( jednym z niebezpieczniejszych jest silne krwotoki, co w 80% przypadków musi skończyć się wezwaniem lekarza z powodu zagrożenia życia)

Jak bezpiecznie usunąć ciążę?

Najlepszym i pewnym sposobem na usunięcie niechcianej ciąży jest skorzystanie z kliniki aborcyjnej, gdzie profesjonalny zespół lekarzy zadba o komfort i bezpieczeństwo wykonania zabiegu.
Obecnie w okolicach Polski znajduje się kilka najczęściej polecanych klinik, które mieszczą się na Słowacji i w Niemczech ( w tych krajach aborcja jest legalna ).